Братерство не лише на словах

З 22 по 29 квітня 2018 року, 11 семінаристів римо-католицької Вищої Духовної Семінарії Святого Духа, що знаходиться у м. Городок, Хмельницької області, на запрошення нашого викладача та ігумена отця доктора Павла Кречун ЧСВВ, мали нагоду вивчати курс зі Східної Літургіки у греко-католицькому монастирі св. Архистратига Михаїла (с. Імстичово, Іршавського району, Закарпатської області).

 

Здається, нічого особливого не сталось, адже семінаристи – це також студенти, які мають лекції, практичні заняття. Насправді ж − це історична подія, адже семінаристи з м. Городок вперше вивчали уроки Східної Літургіки, в одному з важливих духовних центрів Української Греко-Католицької Церкви.

Окрім навчання семінаристи ознайомились з життям греко-католицької церкви в даному регіоні.Отож, про все по порядку.

У суботу, 22 квітня, семінаристи вирушили на екскурсію до м. Мукачево. Відвідали монастир Стрітення Господнього сестер чину св. Василія та Мукачівський монастир св. Миколая отців василіан, та інші храми мукачева.

Ввечері того ж дня прибули до місця призначення − монастиря св. Архистратига Михаїла, у с. Імстичово. Одразу мали нагоду брати участь у Божественній Літургії, потім молились Велику Вечірню. Молитися в іншій традиції було досить непросто, виникало багато запитань, з’ясовувати які виявилося дуже цікавим.

Щоденний план дня включав як практичні заняття, так і теоретичні: Утрені, Вечірні, Божественну Літургію, уроки до та після обіду.

Семінаристи відвідали також одне з паломницьких місць – урочище Джублик, котре знаходиться в Іршавському районі. Розповів про історію цього місця о. Теодор. Після екскурсії по Джублику молились Хресну Дорогу, під проводом нашого викладача о Павла Кречуна ЧСВВ зокрема в намірах нових священицьких покликань, про святість і вірність для кожного священика.

У неділю, 29 квітня, відбулась ще одна важлива й приємна подія: відслужити Божественну Службу Божу до монастиря приїхав протоігумен о. Андрій ЧСВВ.

Щиро дякуємо нашому викладачу та ігумену о. доктору Павлу Кречуну ЧСВВ, о. Максиму Пішті ЧСВВ, о. Еммануїлу Хмарі ЧСВВ та бр. Макарію Добра ЧСВВ за можливість досвідчення того, що греко-католики та римо-католики є братами насправді, а не лише на словах.

Католицька Церква має великі духовні скарби, як в Східному, так і в Західному Обрядах. Їх лиш потрібно відкривати та жити ними, адже саме з їхньою допомогою кожен християнин може готуватися до зустрічі з Небесним Отцем.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                кл. Віталій Карпусь